A listavezető Szeged Zalaegerszegen nyert a férfi kosárlabda NB I-ben

Férfi 95 találkozó

A hazaiaktól a régóta sérüléssel bajlódó Kyan Anderson ezúttal sem tudta vállalni a játékot. Koncentrált, ponterős játékkal, 6—0-val nyitott a Falco, és a folytatásban is lendületben maradt.

Zapana Férfi bőr derékszíj Value

Az Alba védekezése szellős volt, szinte minden támadását kosárral zárta a Benke Szilárd és Evan Bruinsma által vezérelt házigazda. A második negyed közepén már úgy tűnt, hogy a nagyszerűen kosárlabdázó Falco korán eldönti a mérkőzést 41—24ám az Alba nem adta fel, Stacy Davis pontjaival kezdte meg a felzárkózást, aztán Vojvoda Dávid is elkapta a fonalat.

férfi 95 találkozó

Be is nézett tíz pont alá a vendégsereg, érezhetően visszajött a meccsbe. Csak azért nyerte meg hét ponttal az első félidőt a szombathelyi alakulat, mert Bruinsma dudaszós triplája zárta a játékrészt. A második félidőben azonban szemernyi esélyt sem adott ellenfelének a Falco, gyorsan biztonságos előnyt épített ki magának.

A harmadik etap végén már közelített a húsz ponthoz a hazai vezetés 77— Vojvoda bravúros pontokkal segítette csapatát, de így sem tudta szorossá tenni a meccset az Alba. A csapatként, összeszedetten játszó, több kiváló egyéni teljesítményt felvonultató Falco roppant meggyőző teljesítménnyel feledtette a kaposvári kisiklást, és a vártnál talán könnyebben nyerte meg az Alba elleni rangadót.

A házigazda nélkülözte egyik legjobbját, a kisebb sérüléssel bajlódó Perl Zoltánt, valamint az amerikai De'Quon Lake-et is, ennek ellenére 13—2-vel nyitotta az összecsapást, amelynek a saját szempontjából nem volt különösebb jelentősége, na persze amellett, hogy a Vas megyei riválist mindig jól esik neki felülmúlni. Az első negyed végére négy pontra felzárkózott a látogató, amely győzelmével hatalmas lépést tehetett volna a hatodik pozíció irányába, ami azért fontos Andonisz Konsztandinidisz legénységének, hogy ne a Falco testén keresztül kelljen bejutnia a legjobb négy közé. A csapatok számolatlanul szórták el a labdákat, nem sikerült kellőképpen felpörögniük a rangadóra, ami annak tükrében, hogy több ezer fanatikus szurkoló tombolása helyett zárt kapukkal szembesülhettek, valahol respektálható lett volna. Viszont múlt szombaton színvonalas, magas férfi 95 találkozó találkozót produkáltak hasonló körülmények között, ami zárójelbe tette a fentebbieket.

Örülök, hogy szinte negyven percig sikerült megvalósítani azt, amit elterveztünk. Csapatként, jól kosaraztunk. Férfi 95 találkozó adtuk fel, többször is felzárkóztunk, de amikor igazán felcsillant a remény, hogy szorossá tegyük a meccset, a Falco mindig újított, ismét meglépett.

Ellenfelünk megérdemelten nyert. Vezette: Cziffra, Söjtöry, Mészáros B. Csere: Ahmad 7, Lukács N. Edző: Forray Gábor Az eredmény alakulása.

Labdarúgócsapatunk szerdán Mindenképp bizakodásra adhat okot a találkozó előtt, hogy az elmúlt két esztendőben igazán domináns volt csapatunk hazai pályán.

A végére kicsit kiengedtünk, talán azért, mert elfáradtunk — Anderson személyében ugyanis kulcsemberünk hiányzott a rotációból. A Kaposvár elleni vereség után kicsit változtattunk a játékunkon, örülök, hogy ez eredményre vezetett.

Jó csapatunk van, amit most sikerült bizonyítanunk. Lépésről lépésre haladunk tovább.

Forray Gábor: — Ízelítőt kaptunk a Falcótól abból, hogy milyen sebességgel, mekkora agresszivitással játszik egy európai porondon edződött csapat — nekünk is erre a férfi 95 találkozó kellene eljutnunk. A Falco remekül kezdett, korán nagy előnyre tett szert, mi a mérkőzés nagy részében futottunk az eredmény után. Szorosabb mérkőzésre számítottam, ezúttal kicsit puhának éreztem a csapatomat, de jó ellenféltől kaptunk ki, megérdemelten nyertek a hazaiak.